середу, 4 травня 2016 р.

Світло Христової Церкви

      У вівторок. в день пам'яті 40 мучеників Севастійських, жителі селища Ланчин зібралися у храмі Зіслання святого Духа, віддати данину пам'яті одній із трагічних сторінок історії України, історії УГКЦ. 70 років тому, 8-10 березня  1946 року, у Львові у храмі Святого Юрія відбувся псевдособор, на якому було оголошено про ліквідацію УГКЦ. Цей злочин так і залишився не покараним і його наслідки, що були трагічними для долі тисяч вірних та сотень священників, монахів і монахинь, є відчутними і по сьогодні.
       Організували захід Ланчинська бібліотека для дітей, Народний Дім та працівники Ланчинського центру дитячої та юнацької творчості. До храму прийшли учні старших класів з вчителями, а також парафіяни греко-католицької громади. Всі присутні мали можливість оглянути виставку історичних документів та фотоматеріали під назвою "світло Христової Церкви". Ведучі Наталія Яремин та Андрій Микитин розповіли про трагічні події, коли було припинено діяльність греко-католицьких церков, монастирів, а священники та монахи, які залишилися на волі, продовжили свою діяльність підпільно. Натхненно лунали вірші у виконанні Мирослави Мельник та Галини Тороус. Про підпільну діяльність з перших уст присутні почули від настоятелів храму св. Параскеви с.Фитьків о.Івана Качанюка та храму Різдва Пресвятої Богородиці с.Красна о.м. Івана Бойка. Від імені громади поділилася  спогадами про ті нелегкі часи і Анна Курищук, жителька Ланчина. одна із багатьох інших парафіян, які довгі роки сповідували греко-католицьку віру в підпіллі. Всі зійшлися в тій думці, що час підпілля ріднив катакомбних вірних і утвердив їх у християнських помислах. Про страждальця за віру, вихідця з Ланчина о. Онуфрія Іванюка, розповіла його прийомна донька-племінниця Марія Голіней. Автор книги "Перевиховання на Колимі", він 10 років відбув в сталінських таборах, але не втратив віри і любові до Церкви та України.
         Завершилося дійство спільним молебнем до Страждаючого Ісуса. О. Василь Ткачук подякував організаторам за проведення заходу і висловив надію, що воскресла Українська Церква стане сильнішою. Вивчаючи історію, ще раз переконуємося: все в цьому світі підпорядковане Божому Помислу, і маючи сильну віру та незламний дух, люди досягають неможливого. Тому віримо що з Божою допомогою нових висот досягне й Україна.
                                                                             
        

Немає коментарів:

Дописати коментар

Популярні публікації