понеділок, 31 березня 2025 р.

"Дзвінке слово Марійки Підгірянки"

 інформаційна поличка:

144 роки від дня народження Марійки Підгірянки

    

    29 березня виповнюється 144 роки з дня народження талановитої української поетеси, педагога та культурної діячки Марійки Підгірянки (справжнє ім'я – Марія Омелянівна Ленерт-Домбровська). Її творчість – це джерело щирої любові до рідного краю, натхнення та духовного багатства.

Народившись у 1881 році в мальовничому селі Білі Ослави на Івано-Франківщині, Марійка Підгірянка з дитинства тягнулася до знань та літератури. Вона самостійно опанувала кілька мов, здобула освіту та понад 40 років працювала вчителькою, виховуючи молоде покоління українців.

Її літературний доробок охоплює вірші, поеми, байки та казки, сповнені любові до дітей, природи та Батьківщини. Під час Другої світової війни поетеса зазнала важких випробувань, що знайшли відображення у її поемі "Мати-страдниця". Попри утиски радянської влади, її творчість продовжувала жити у серцях читачів.

Сьогодні твори Марійки Підгірянки видаються і читаються, вони залишаються актуальними для сучасної молоді. Завдяки її поезії ми можемо краще зрозуміти історію, дух і душу нашого народу. З цієї нагоди в бібліотеці влаштували книжкову викладку літератури "Дзвінке слово Марійки Підгірянки".

    Вшануємо пам’ять цієї видатної постаті української літератури, читаючи її вірші та продовжуючи її справу – виховуючи любов до рідної мови та культури в кожному серці!

                                                                                        


понеділок, 24 березня 2025 р.

Національна бібліотека України для дітей

 Напередодні Всеукраїнського тижня дитячого читання у бібліотеках України, що обслуговують дітей та юнацтво, читачі голосували за книги українських авторів. У кожній області за результатами голосування було визначено 5 книжок-лідерів. Книжковий вибір читачів країни за регіонами відображений на інтерактивній книжковій мапі. Заходьте, дивіться, радійте!

                                                                                    



Ось вони, книги-лідери за результатами відкритого читацького голосування! 
Зустрічайте п’ятірку книг, які читачі рекомендують обов’язково прочитати! 
1. Саліпа Ольга. Таємниця замку-корабля.
2. Вертола Світлана. Лель
3. Вдовиченко Галина. 36 і 6 котів
4. Андрусяк Іван. 28 днів із життя Бурундук
5. Дерманський Сашко. Чудове Чудовисько
Хочемо додати, що майже наблизилися до верхівки рейтингу книги:
«Джури козака Швайка» Володимира Рутківського
«Таємне товариство Боягузів» Лесі Ворониної
«Порох із Драконових кісток» Володимира Аренєва
Загалом читачі віддали за книги 848 голосів.

https://youtu.be/hx_pDwkqSkA

https://youtu.be/z7o1e6IXS8g

                                                                           

"Поезія фронту: рими сповнені війною"

     21 березня, у Всесвітній день поезії, наша бібліотека наповнилася щирими словами, що йдуть від серця. Поетичний захід об’єднав усіх, хто любить і цінує силу слова. Гостями зустрічі стали поетеси, членкині літературної студії «Бистрінь» імені Нестора Чира –

 Марія Яновська

 Мирослава Гордєєва-Мельник

Модератор заходу – Наталія Яремин

Слухачами були учні 7-в класу вчителька Анна Христан Ланчинського ліцею, які поринули у глибину віршованого слова про війну, біль, силу духу та незламність українців.

Поезія у цей непростий час звучить по-особливому. Вона не тільки відкриває душу, а й дає надію, об'єднує та надихає.

Дякуємо Марії Яновській за подаровану книгу «Сніп: сучасна новелістика і поезія». Це завжди приємний і бажаний подарунок для бібліотеки.

Дякуємо всім, хто був із нами цього дня! Нехай поезія буде нашим голосом, що лунає крізь час і простір. Слово – це зброя. Разом до ПЕРЕМОГИ!

#ТижденьДитячогоЧитання2025

#ДеньПоезії#Бібліотека#ПоезіяСили#ЛітературнаСтудіяБистрінь #ЧитаємоРазом

                                                                                     




 










" Казка: магія слова і мудрість поколінь"

     Світ казок – це чарівний простір, де добро завжди перемагає зло, а мудрість і сміливість ведуть до щасливого фіналу. У Ланчинській міській бібліотеці для дітей відбувся День казки для учнів 6-го і 5-б класів, вчителі Любов Іванюк і Надія Іваночко Ланчинської гімназії. Разом ми поринули у «Казколяндію» – світ неймовірних історій, улюблених героїв та важливих життєвих уроків. Провели цікаву вікторину, де учні перевірили свої знання про народні та авторські казки. Обговорили сюжетні відмінності українських і російських народних казок, відкривши для себе, наскільки багатий і самобутній наш фольклор. Казки є також важливими для збереження культурної ідентичності народу. Через них передаються традиції, мова, фольклорні особливості. Дитина, яка слухає або читає казки свого народу, краще розуміє його цінності й світогляд.

Казки – це не просто історії. Вони виховують, навчають, надихають! Дякуємо всім учасникам за активність та любов до читання!

#ТижденьДитячогоЧитання2025

                                                                       









"Здоровий сон - запорука здоров‘я"

     19 березня у Всесвітній день сну в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською, у нашій бібліотеці відбувся урок здоров’я.

Разом із лікаркою загальної практики, психотерапевтом Христиною Мельничук та учнями 7-А і 7-Б класів Ланчинської гімназії (вчителька Марія Чорнищук, бібліотекар Мар’яна Дяченко) ми говорили про важливість якісного сну та як зробити його справді відновлюючим.

 Дізналися:

Що відбувається з мозком і тілом під час сну?

Чому сон впливає на пам’ять, емоції та навіть вагу?

Як боротися з безсонням і що таке гігієна сну? 

Учні переглянули презентацію «Здоровий сон – запорука здоров’я», отримали пам’ятки «Правила здорового сну», а також взяли участь у вікторині та практичних вправах для покращення сну. Сон – це не просто відпочинок, а основа нашого фізичного та ментального здоров’я. Робімо здоровий сон пріоритетом!

До речі, у нашій бібліотеці можна знайти цікаву книжку «Дрімопедія. Геть усе про користь сну» Таня Ллойд Кай – вона точно допоможе дізнатися більше про таємниці сну!

#ТиЯк #ВсесвітнійДеньСну #ЗдоровийСон #МентальнеЗдоров’я

#ТижденьДитячогоЧитання2025

                                                                                 







                                                                         

середа, 19 березня 2025 р.

"Її благословив Господь ..."

 З нагоди відзначення 95-річчя від дня народження видатної української поетеси в книгозбірні спільно із  читачками 7-А класу Віхренко Марією і Веронікою Степановою Ланчинської гімназії провели онлайн-читання, присвячені багатогранному світу поезії Ліни Костенко. Поетеса продовжує дарувати читачам щирість своєї душі, філософське осмислення життя, красу українського слова. Для багатьох українців саме вона є тим певним мудрецем, який підказує, як прожити сьогоднішній день. І саме її вірші чи не найбільше цитують і шанують  в народі.

#ТижденьДитячогоЧитання2025

                                                                               

                      

                                                                            


"Поет великого і щедрого таланту"

 Інформаційна поличка:

Один з визначних митців України ХХ століття, академік АН УРСР  Максим Тадейович Рильський (1895–1964), увійшов в історію української культури як поет, автор текстів до музичних творів, мовознавець, перекладач, громадський діяч, талановитий лібретист, літературний редактор музичних полотен, проповідник гуманістичних, загальнолюдських цінностей, що не втрачають свого вагомого значення і сьогодні. Народився Максим Рильський 19 березня 1895 року в Києві у сім’ї українського етнографа, економіста та суспільно-культурного діяча Тадея Рильського. Закінчив київську приватну гімназію, деякий час навчався у Київському університеті Святого Володимира. Поет змалку був знайомий із дослідником і збирачем українських народних дум та пісень Дмитром Ревуцьким, актором і режисером Панасом Саксаганським, етнографом та фольклористом Олександром Русовим. Деякий час, ще студентом, він жив і виховувався в родинах Миколи Лисенка та Олександра Русова. Кращі представники вітчизняної інтелігенції справили на нього великий вплив, виховали шанобливе ставлення до народної пісні, мистецтва та рідної мови. Максим Рильський любив своє село Романівку, де пройшло його босоноге дитинство. Все життя оспівував красу рідної землі, працю хлібороба.   Поет дуже любив природу, багато писав про неї, закликав берегти її. Побудував будиночок в Голосіївському лісі – зараз там музей ім. М. Рильського. Видав збірку віршів «Голосіївська осінь» (1959 р). Невеличка за обсягом, вона була сповнена життєвої мудрості, глибоких філософських роздумів про мистецтво і людську душу, молодість і старість, природу і працю. Мав багато друзів серед поетів, письменників, науковців та інших категорій творчих людей. Іван Козловський видатний оперний співець, українець, коли приїздив з Москви в Київ завжди приходив до Максима Рильського. Вечори проходили в атмосфері музики і пісні. Рильський імпровізував біля рояля, а Козловський, натхненний любов’ю до господаря, співав з піднесенням свій невичерпний репертуар. А грати Максим Рильський навчився, ще коли був гімназистом та проживав у родині композитора М. В. Лисенка. Поезія, проза, публіцистика, переклади творів зарубіжних класиків – це була основа його життя. Крім цього Максим Рильський приймав активну участь в громадському житті суспільства. З 1944 р. по 1964 р. він був директор Інституту мистецтвознавства, фольклористики і етнографії. Після важкої хвороби серце поета зупинилось 24 липня 1964 року.Та пам'ять про нього залишилась: в його творах, в Голосіївському парку ім. Максима Рильського, в рідній Романівці – школі його імені, в музеї, що знаходиться в Голосієво, в назві вулиці його імені. А ще – в серці тих, хто любить Україну, рідну мову, та українську пісню.

    До 130-річчя від дня народження Максима Рильського в бібліотеці підготували літературний дайджест «Поет великого і щедрого таланту», присвячений життю поета, філософа, науковця та його творчості.

 

 

 

субота, 15 березня 2025 р.

"Діти України читають книги, що надихають"

  Активні читачі бібліотеки Климко Сергій і Христан Олег взяли участь у Національному марафоні читання " Діти України читають книги, що надихають" у межах Всеукраїнського тижня дитячого читання - 2025.

#ТижденьДитячогоЧитання2025

                                                                          



четвер, 13 березня 2025 р.

"Майбутнє планети у наших руках"

     Активні читачі бібліотеки Білоус Олександр і Косюк Аліна Ланчинський ліцей взяли участь у Міжнародному екологічному конкурсі дитячого малюнка. Організаторами конкурсу є Національна бібліотека України для дітей, народний депутат України IX скликання Олена Криворучкіна, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Державна екологічна інспекція України, Програма ООН з навколишнього середовища (United Nations Environment Programme, UNEP), Програма підтримки ОБСЄ для України (OSCE SPU), Дитячий фонд ООН (UNICEF), Національна спілка художників України, Благодійна організація «Фонд Миколи Томенка «Рідна країна», Громадська організація «ІНПОЛІТ», Благодійний фонд молодіжної ініціативи «Надія» за підтримки Міністерства культури та стратегічних комунікацій України, Громадської організації «Українська асоціація працівників бібліотек для дітей».

Бажаю перемоги!

                                                                                     



                                                                                

вівторок, 11 березня 2025 р.

"Діти України обирають книгу!"

    Користувачки книгозбірні Бугай Софія, Дяченко Іванна, Усин Ілона долучилися до бліц-опитування лідерів читацьких думок ТОП - 5 кращих книжок українських авторів, що ініціювала Національна бібліотека України для дітей, «Діти України обирають книгу!».
Долучайтесь і ви!

#топ5дитячихкниг

#тижденьчитання2025

#лідеричитаннярадять


                                                                             



понеділок, 10 березня 2025 р.

"Діти України обирають книгу"

     Активні читачки 7-а класу Вероніка Мандзюк і Вікторія Юзьків Ланчинський ліцей класний керівник Ірина Петрук  взяли участь у бліц - опитуванні лідерів читацьких думок ТОП - 5 кращих книжок Активні читачки 7-а класу Вероніка Мандзюк і Вікторія Юзьків Ланчинський ліцей класний керівник Ірина Петрук  взяли участь у бліц - опитуванні лідерів читацьких думок ТОП - 5 кращих книжок «Діти України обирають книгу»

#лідеричитаннярадять

#топ5дитячихкниг

#тижденьчитання2025


                                                                                            







                  



#ШануймоСвоєШевченкове

                                                            

                                                         Марічка Мельничук "Розрита могила"

                                                          читачка 7- В клас Ланчинський ліцей

                                                                                         


                                                                                    Катя Дикан

                                                                            Читачка 2-го класу

                                                                                       "Село"

                                                                                            


пʼятниця, 7 березня 2025 р.

"Українська сила – українська книга"

 За дорученням генерального директора НБУ для дітей А.І. Гордієнко

Діти України обирають книгу!

Лідери читацьких думок обирають ТОП-5 кращих книжок.

Всеукраїнський тиждень дитячого читання – 2025


Шановні колеги, створимо книжкову мапу України за результатами опитування лідерів читацьких думок! Пропонуємо напередодні Всеукраїнського тижня дитячого читання сформувати список кращих книжок українських авторів, які обирають ваші читачі. Для того, щоб сформувати загальний – «довгий» список, проведіть бліц-опитування читачів* середнього та старшого віку в ОБД та інших бібліотеках для дітей області, укладіть список з 5 книжок, які набрали найбільшу кількість голосів у вашій області. НБУ для дітей створить на окремій платформі майданчик для голосування, куди увійдуть книжки із ваших списків, й за тиждень до початку Всеукраїнського тижня дитячого читання читачі з усієї України зможуть віддати свій голос за улюблену книгу українського автора. Книжки-переможці за версією лідерів читацьких думок будуть названі під часвідкриття Всеукраїнського тижня дитячого читання – 2025 «Українська сила – українська книга». Книжковий вибір читачів кожної області буде відображений на інтерактивній книжковій мапі.

Просимо надіслати ваші списки до 12 березня на адресу: socio-cultural@ukr.net з

темою листа «ТОП-5 книжок».

Активно освітлюйте хід опитування та його результати у соціальних мережах

використовуючи хештеги #дітиобираютькнигу #лідеричитаннярадять

#топ5дитячихкниг #тижденьчитання2025




четвер, 6 березня 2025 р.

"Тарас Шевченко - великий син України"

     А ось і настала вже весна. За традицією український народ  завжди вшановує Великого поета. Тарас  Шевченко – найвеличніша постать в історії українського народу. Учні 2-б класу, вчителька Тетяна Гресько Ланчинського ліцею взяли  участь у святі з нагоди  відзначення  211-ї річниці від дня народження  Кобзаря. Читачі переглянули відеофільм «Маленьким діткам про великого Тараса» та активно відповідали на запитання вікторини. З великим інтересом діти взяли участь в інтерактивному листі від Шевченка «Дитинство Тараса – шлях від кріпака до великого митця», іграх  та вікторині – LEGO, кросворді, ребусі, філворді. Дуже старанно працювали над створенням аплікації «Садок вишневий коло хати». Маленькі шанувальники поезії відзначили пам’ять геніального поета, а й відчули його невмируще слово серцем і душею.  Захід  завершився піснею  «Тече вода з під-явора» у виконні Оксани Гасько.

Його поезія продовжує надихати, закликаючи нас до боротьби за гідність, за волю, за правду і свободу. Шевченка не можна осягнути. Шевченка можна лише відкривати для себе. Знову і знову!

#ШануймоСвоєШевченкове

                                                                         



    







                                                                                     


                                                        

середа, 5 березня 2025 р.

"Мовне перо майбутнього"

 Увага! Стартує новий конкурс дитячої творчості! 

Дорогі друзі!

Ми раді повідомити, що розпочинається новий обласний конкурс дитячої творчості! «Мовне перо майбутнього»

 Організатори:

Івано - Франківська  обласна бібліотека для дітей

За сприяння:

Управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської ОВА

 Запрошуємо всіх маленьких творців долучитися до цього чудового конкурсу!

Просимо вас максимально поширити інформацію серед бібліотек вашої ОТГ та освітніх закладів.

 Дайте шанс кожній дитині проявити свої таланти!

 Кожного переможця чекають подарунки та цікаве дозвілля!!!

Умови конкурсу та детальна інформація про проведення за посиланням: 

https://biblioteka-if.org.ua/news/event/oblasniy-dityachiy-tvorchiy-konkurs-kazkariv-movne-pero-maybutnogo

Популярні публікації